Yarka – Tavuk çeşitleri

Yarka çeşitlerimizle Edirne-Kırklareli-Tekirdağ bölgesinden hizmetinizdeyiz. 100 ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz nakliye ve kapıda ödeme. Satışlarımız 12 ay kesintisiz olarak devam etmektedir.

Çiftliğimizden alışveriş yapmak, sipariş vermek, güncel fiyat ve stok bilgisi için;

Ahmet Şen 0533 217 11 19

Oğulpaşa köyü-Havsa-Edirne

Nick brown

edirne nick brown yumurta tavuğu satışı
Nick brown tavuk-yarka

Kafes tavukçuluğu ve salma tavukçulukta en çok tercih edilen tavuk ırklarından biridir. Hibrit bir tavuk cinsidir ve çok nadiren gurk olurlar. Sakın ve uysal mizaçalı hayranlardır. 16-18 haftalar arasında yumurta vermeye başlarlar. Yumurtaları büyük ve kahverengidir. İdeal yetiştirme koşullarında yılda ortalama 300-320 adet 70-75 g aralığında yumurta üretirler. Günlük yem tüketimleri ortalama 110-120 g. dır.

Nick brown Yarka-tavuk fiyat ve stok bilgisi için ; AhmetŞen

05332171119

kırklareli nick brown yumurta tavuğu satışı
Nick brown kahverengi yarka- nick brown tavuk

Lohman brown

salma tavukçuluk için lohman brown yumurtalık tavuk
Lohman brown tavuk – Lohman yarka

Lohman brown salma veya free range olarak ticari yumurta üretimi için mükemmel bir tavuk ırkıdır. İdeal yetiştirme koşullarında yılda 320 adet yumurta üretebilirler. Yumurta ağırlıkları ortalama 63-64 gr dır. Büyük ve kahverengi yumurtaları vardır. Sakin ve uysal bir mizaçta sahiptirler. Görünüş olarak orta büyüklükte, uzun boyunlu ve kısa kuyruk tüylerine sahip hibrit bir tavuk cinsidir. Çok nadiren gurk olurlar.

Ataks

Ataks tavuk, TAE tarafından geliştirilen Türkiyenin ilk yerli hibrit yumurtacı ırkıdır. Parlak siyah tüy renklidir. Salma tavukçulukta ülkemiz doğal şartlarına uygun ve hastalıklara karşı dayanıklı olmaları nedeniyle tercih edilmektedirler. Yumurta kabuk rengi krem rengi tonlarındadır. Yılda ortalama 300-320 adet yumurta verirler. Günlük yem tüketimleri ortalama 110-120 gr dır.

tekirdağ ataks yumurtacı tavuk satışı
Ataks tavuk – Ataks yarka

Ligorin

tindet yumurtalık yarka tavuk satışı
Beyaz ligorin yarka-tavuk

Ülkemizde ve dünyada beyaz yumurta deyince ilk akla gelen tavuk ırkıdır. İdeal yetiştirme koşullarında yılda ortalama 300-320 adet beyaz yumurta verirler. Yaşları ilerledikçe yumurta daha iri yumurta vermeye başlarlar. Az yem tüketirler. Aktif ve çevik bir yapıları vardır. Sarı ten rengine sahip ve kısa gövdeli hayvanlardır.

Tindet

Tindet tavuklarının Ligorin tavuklardan en önemli farkı açık kahve-krem rengi tonlarında yumurta vermeleridir. Halk arasında beyaz renkli yumurtalar fabrika yumurtasıdır algısı nedeniyle bu tavuk ırkı son yıllarda daha çok talep görmektedir.

Tindet yumurta tavuğu-Tindet yarka

Tindet yumurtacı tavuklar ideal bakım koşullarında günlük olarak 90-100 gr. yem tüketimiyle yılda ortalama 300-320 adet yumurta üretebilirler. Salma tavukçuluğu uygun yumurtalık tavuk cinslerindendir. Hibrit tavuk ırkı olması sebebiyle çok nadiren veya hiç gurk olmazlar. Hareketli ve çevik hayvanlardır.

Edirne-Kırklareli-Tekirdağ bölgesinden Tindet yumurtacı tavuk-yarka temin etmek için; 0533-217-11-19

Kırmızı Atak

T.A.E tarafından geliştirelen köyü kahverengi tüy rengine sahip salma bakıma ve köy tavukçuluğuna uygun tavuk cinsidir.

Kırmızı Atak tavuk
Kahverengi Atak
şimdi ara