Civciv

Civciv, tavukların yavru hali olarak bilinir. Tavuk yumurtalarından 21 gün içinde çıkan civcivler, ilk zamanlarında çok hassas oldukları için çıkımdan sonra civcivler ana kucağında veya evde yetişitirilir.

Civcivler yetiştirme amaçlarına göre ; et üretim amaçlı ve yumurta üretim amaçlı iki gruba ayrılır.

Beyaz etlik civciv (Ross-308)

Broiler beyaz etlik civciv
Beyaz etlik civciv ve Ross 308 etlik civciv

0-3 günlük olarak civciv satışlarımız toptan ve perakende olarak Mart ve Eylül ayları arasında devam etmektedir. Hepsi birinci kan ve orjinaldir.

Ross etlik civciv, et üretimi için yetiştirilen bir tavuk cinsidir. Bu cins , genellikle et üretiminde önemli rol bir oynayan birkaç cins arasında yer alır. Ross etlik civcivler, genellikle çiftliklerde yetiştirilirler ve çabuk büyüyebilme özellikleri ile bilinirler

Beyaz etlik Ross ırkı besleme ve yetiştirme koşullarına bağlı olarak 28 günde kesim yaşına ulaşmaktadır. Çünkü bu ırk yediği yemi en iyi şekilde ete dönüştürür. Dünya ve ülkemizde beyaz et sektöründe en tercih edilen et tavuğu ırkıdır.

Beyaz Etlik veya Ross satışımız;

  1. 0-3 günlük
  2. 12-15 günlük olarak devam etmektedir.
15 günlük etlik piliç
15 günlük beyaz etlik civciv

Birinci kan roos 308 beyaz etlik . Beyaz etlik stok ve fiyat bilgisi için;

Ahmet Şen tavukçuluk ve kümes hayvanları

Tel: 05332171119

Adres:Kırklareli – Merkez

Kırmızı etlik ve Organik etlik civciv (Saso)

saso veya organik etlik civciv
0-3 Kırmızı organik etlik civciv

Kırmızı etlik civcivler organik etlik ve saso olarakta bilinmektedir. Fransız menşeili bir ırktır.

Kırmızı etlikler besleme koşullarına bağlı olarak 70 günde kesim yaşına ulaşmaktadırlar. Ayrıca,yüksek verimli et üretimi yapar ve sağlıklı bir cins olarak kabul edilirler . Bu cinsin yüksek et verimliliği, daha hızlı büyüme ve daha az yağlı et üretimi ile öne çıkar. Beyaz etçilerden farklı olarak daha fazla gezerler ve organik bakıma daha uygundurlar. Tavukları bırakılırsa çift sarılı ve iri yumurta verirler.

15 günlük kırmızı etlik civciv
15 günlük kırmızı etlik civciv

Organik kırmızı etlik ve saso satımız Edirne,Kırklareli ve Tekirdağ bölgelerinde;

  • 0-3 günlük
  • 12-15 günlük olarak devam etmektedir.

Toptan ve perakende olarak saso ve kırmızı etlik satışımız vardır. Organik kırmızı etlik ve saso stok ve fiyat bilgisi için;

Ahmet şen tavukçuluk

Tel: 05332171119

Adres: Kırklareli – Merkez

%100 Dişi civciv ( damızlık – yumurtacı)

Dişi civciv, tavukların dişi ergin hali olarak bilinir. Dişi civcivler, genellikle yumurta üretimi için yetiştirilir. Ayrıca et üretimi içinde kullanılabilirler ancak et üretimi için özelikle yetiştirilmemişlerdir. Dişi civcivler büyüdüklerinde dişi tavuk olarak bilinirler ve yumurta üretmeye başlarlar. Dişi civcivler ,genellikle yumurta üretimleri için özellikle seçilirler.

% 100 garantili dişi , 1. Kan ve aşılıdır. Satışlarımız Mart ve Eylül ayları arası Edirne,Kırklareli ve Tekirdağ bölgesinde ;

  • Nick brown ve Lohman brown
  • Ataks damızlık çeşitleri ile devam etmektedir.
Damızlık tavuk civcivi
Dişi yumurtacı civciv

Nick brown, Lohman brown, Ataks cinsi damızlık temin etmek ve stok-fiyat bilgisi için ;

Ahmet Şen Tavukçuluk

Tel:0533-217-11-19

Adres: Kırklareli/Merkez

Karışık ( tavuk-horoz) ve horoz civcivi

Tavuk ve horoz civcivleri, tavukların erken yaşam evrelerinde ayrılabilen iki cinsiyetidir. Tavuk civcivleri , büyüdüklerinde dişi tavuk olarak bilinir ve yumurta üretmeye başlarlar. Horoz civcivleri ise büyüdüklerinde ise erkek tavuk olarak bilinirler ve et üretimi için özellikle yetiştirilirler.

Tavuk civcivler genellikle daha küçük ve hafif olular, yumurta üretimleri için seçilirler. Horoz civcivleri ise büyük ve ağır olurlar, et üretimi yetiştirilirler.

Bu cinsiyetlerin belirlenmesi, genelikle küçükken uzmanlar tarafından yapılır.

Satışlarımız mart ve eylül ayları arasında toptan ve perakende olarak Edirne,Kırklareli veTekirdağ bölgesinde devam etmektedir.

Tavuk-horoz karışık austrolop civciv

Austrolop civciv
0-3 günlük Tavuk horoz karışık Austrolop civciv

Austroloplar black,blue ve splash olarak karışıktır. İsteğe göre renk ayrımı yapılabilir.Türkiye ve avrupada Austroloplar tavuklar yumurta şampiyonu olarak bilinirler. Diğer ırklara göre daha uzun süre damızlık tavuk olarak kullanılabilirler ve 4-5 yıl yumurta verimi düşmeden yetiştirilebilirler.

Birinci Kan siyah,gri ve benekli Austrlop temini ve stok ve fiyat bilgisi için ; Ahmet şen tavukçuluk 0533-217-11-19

Köy türü tavuk-horoz karışık

Köy civcivleri , yerel veya geleneksel tavuk cinsleri arasında yer alan bir cins olarak bilinir. Köy civcivleri genellikle köylerde veye a küçük çiftliklerde yetiştirilirler. Bu cinsler, genellikle et ve yumurta üretimi için kullanırlar. Köy civcivleri, genellikle daha az genetik olarak iyileştirilmiştir ve daha az büyük olurlar. Ayrıca , bu cinsler daha az hassas olurlar ve daha az ilaç ve veya yem gerektirirler .Bu cinslerin yumurta ve et verimleri yine de yerel koşullara göre değşebilir.

Köy türü karışık renk ve cinsiyette tamamen doğal köy türü olup 1. Kan damızlıklardır.

karışık köy civcivleri
0-3 günlük Karışık köy türü civciv

Pekin ördek civcivi

Pekin ördekleri, ördeklerin bir türüdür. Pekin ördekleri , özellikle et üretimi amacıyla yetiştirilirler. Bu tür ördekler,daha büyük, daha hızlı büyüyen ve daha yükesk oranda et üreten ördek türleridir. Pekin ördekleri, Pekin, Çin’de yetiştirilen ördeklerin atası olarak kabul edilir. Pekin ördekleri, dünya genelinde popüler bir evcil hayvan ve et üretimi amacıyla yetiştirilir.

Pekin ördek satışımız sadece 0-3 günlük yavru olarak vardır.

Pekin ördek civcivleri
Pekin ördek civcivi

Ahmet Şen Tavukçuluk

Adres: Kırklareli-Merkez

Tel: 0533-217-11-19

Çalışma saatlerimiz: 09:00 – 19:00

Ara